راه‌اندازی بانک اطلاعات جامع قرآن کریم در کشور

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

مهدی قره‌شیخ‌لو صبح امروز در نشست فعالان موسسات قرآنی در اردبیل اظهار داشت: با تشکیل بانک اطلاعات جامع قرآن دیگر نیازی نیست علاقمندان و درخواست‌کنندگان تشکیل موسسات قرآنی ثبت‌نام حضوری داشته باشند بلکه می‌توانند مدارک خود را به شکل الکترونیکی ارائه کرده و از مزایای این بانک اطلاعات استفاده کنند.


رئیس سازمان دارالقرآن کشور نظارت‌های مستمر بر فعالیت‌های قرآنی استان‌های مختلف کشور به ویژه موسسات و خانه‌های قرآنی را یادآور شد و افزود: امسال در یک کار جدید قصد تدوین برنامه پنج ساله استان‌ها را داریم تا در افق پنج ساله از سال 91 تا 95 فعالیت‌های قرآنی منسجم و با برنامه‌ریزی پیگیری شود.


قره‌شیخ‌لو بیان کرد: اگر این برنامه درست و دقیق تدوین شود ما نیازهای قرآنی کشور را احصا کرده و در یک ماموریت جهادی تلاش خواهیم کرد نیازمندی‌ها و خواسته‌های مردم را از حوزه قرآنی برآورده کنیم.


وی اردبیل را از استان‌های مستعد کشور در حوزه قرآنی توصیف کرد و افزود: استان اردبیل جزو استان‌های برتر کشور در شناسایی نخبگان قرآنی زیر 18 سال کشور بوده به طوری که بین پنج استان برتر توانسته است در این طرح موفق عمل کند.


این مسئول ضرورت شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی استان‌های مختلف کشور با اولویت مناطق محروم و مرزی را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد.


 


بودجه نیم درصد قرآنی به بار نشست


رئیس سازمان دارالقرآن کشور در ادامه سخنان خود از تحقق طرح بودجه نیم درصد قرآنی به مجموعه‌‌های فعال در این زمینه خبر داد.


وی تصریح کرد: این موضوع در سال گذشته ختم به خیر شده و پیش‌بینی می‌کنیم در بودجه سال 91 نیز اهداف ما محقق شود.


قره‌شیخ‌لو این سیاست‌گذاری را گام اول در تحقق عدالت بودجه‌ای به دستگاه‌های فرهنگی و قرآنی توصیف کرد و افزود: اگر این بودجه نیم درصد در استان‌ها به شکل واقعی تحقق پیدا کند بسیاری از ضعف‌ها و نواقص تشکل‌ها و موسسات غیردولتی قرآنی و همچنین برخی از مشکلات پیش روی این حوزه برطرف می‌شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس سازمان دارالقرآن کشور در پایان اظهار داشت: عملکرد بودجه سال 90 عملکرد مثبت و رو به رشد بوده و انتظار می‌رود مجلس در بودجه 91 به حوزه قرآنی عنایت ویژه داشته باشد.


 FarsNews :

بازدیدها: 7

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید