مسابقات بين‌المللی قرآن كويت 23 فروردين برگزار می‌شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

عبدالله مهدی براك، نماينده وزارت اوقاف و امور اسلامی كويت و معاون امور قرآن و پژوهش‌های اسلامی اين وزارتخانه، در اين باره گفت: اين مسابقات از 23 فروردين با نظارت امير كويت آغاز می‌شود و تا سی‌ام همين ماه ادامه دارد.


عبدالله مهدی براك در ادامه افزود: 50 كشور در اين مسابقات حضور خواهند يافت كه 46 كشور اسلامی و چهار كشور روسيه، آفريقای مركزی، بوسنی و صربستان نيز غير اسلامی هستند.


نماينده وزارت اوقاف و امور اسلامی كويت همچنين تصريح كرد: فراخوان شركت در مسابقات بين‌المللی حفظ و تجويد قرآن كويت برای 56 كشور ارسال شد كه 50 كشور برای شركت در مسابقات اعلام آمادگی كردند و مجموع متسابقين 90 نفر است.


وی خاطرنشان كرد: اين مسابقات در رشته‌های حفظ كامل قرآن با تجويد، قرائات سبع(قرائت‌های هفت‌گانه قرآن)، قرائت قرآن و تجويد و بخش برترين فن‌آوری برای خدمت به قرآن برگزار و در پايان جوايزی نقدی به نفرات برتر اهدا می‌شود.


عبدالله مهدی براك در پايان تقويت سطح رقابت قرآنی بين فرزندان امت اسلام را از اهداف اين رقابت برشمرد و گفت: در حاشيه اين رقابت‌ها كارگاه آموزشی تصحيح قرائت و نشست‌های عمومی ديگری نيز برگزار می‌شود.


منبع: ایکنا

بازدیدها: 2

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید