برگزاری مسابقات بين‌المللی قرآن «الاقصی» در فلسطين

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

به گزارش خبرگزاری فلسطين(معا)، اين مسابقات از دهم ماه رمضان(نهم مرادماه سال جاری) با نظارت محمود عباس، رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين، آغاز می‌شود و تا 17 رمضان ادامه دارد.


محمود الهباش، وزير اوقاف و امور دينی فلسطين، در اين باره گفت: اين مسابقات با حضور نمايندگان كشورهای مختلف عربی و اسلامی و با هدف نشر فرهنگ قرآن برگزار می‌شود.


محمود الهباش در ادامه افزود: برگزاری اين رقابت در راستای عملی‌كردن رسالت وزارت اوقاف فلسطين مبنی بر اهتمام به كتاب خدا، دعوت از جوانان مسلمان برای تقويت ارتباط خود با كلام وحی و تربيت نسل‌های قرآنی برگزار می‌شود.


الهباش همچنين تصريح كرد: برگزاری مسابقات با نام «الاقصی» با هدف تقويت ارتباط مسلمانان با مهم‌ترين مسأله جهان اسلام يعنی قدس و مسجدالاقصی صورت می‌گيرد.


وی خاطرنشان كرد: كميته‌های ويژه‌ای از كارشناسان علوم قرآنی و قرائات قرآن از داخل و خارج از فلسطين برای نظارت بر مسابقه تشكيل شده‌اند.


محمود الهباش بيان كرد: مسابقات قرآن الاقصی در رشته‌های حفظ كامل قرآن با تجويد، حفظ 20 جزء با تجويد و حفظ 10 جزء برگزار می‌شود و در پايان 10 نفر برتر طی مراسمی تجليل و جوايز نقدی ارزنده‌ای به آنان اهدا خواهد شد.
: iqna

بازدیدها: 2

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید