فعاليت‌های بانوان قرآن‌پژوه ايران در عالم اسلام بی‌نظير است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت‌الاسلام و المسلمين احمد احمدی، دبير همايش بين‌المللی بانوان قرآن‌پژوه، ‌در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با بيان اين مطلب گفت: پايان‌نامه‌های قرآنی كه در همايش بانوان قرآن‌پژوه ارائه می‌شود، از محتوای بسيار قوی و محكمی برخوردار است.


وی اظهار كرد: هر سال تعدادی از بانوان اهل‌سنت نيز كه در زمينه قرآنی فعاليت می‌كنند به اين همايش دعوت و تجليل می‌شوند و آنان فعاليت‌های قرآنی خود را ارائه ‌دهند و در اين مسير تشويق و ترغيب ‌می‌شوند.


دبير همايش بين‌المللی بانوان قرآن‌پژوه عنوان كرد: سال ‌آينده ميلادی نجف اشرف به عنوان پايتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده كه از همه كشورهای اسلامی در اين شهر مقدس حضور پيدا می‌كنند و ما نيز مجموعه پايان‌نامه‌های قرآنی را كه منتشر شده به صورت لوح فشرده به آن‌جا خواهيم برد.


حجت‌الاسلام احمدی گفت: اين مجموعه در عالم اسلام بی‌نظير است و اهل ‌سنت كه خيلی وقت‌ها شيعيان را به بی‌توجهی به قرآن كريم متهم می‌كنند، خواهند ديد كه بانوان ما بعد از انقلاب به اندازه‌ای كار كرده‌ و در زمينه‌های قرآنی پيشرفت كرده‌اند كه در هيچ يك از كشورهای اسلامی نظير و مانندی برای آن پيدا نمی‌شود.


وی بيان كرد: در اين همايش حدود هزار و پانصد بانوی قرآنی با يك نظم خاص كه بنده در كم جايی سراغ دارم، حضور پيدا می‌كنند و دست‌آوردهای قرآنی خود را ارائه می‌دهند، همچنين بعدها اين‌ بانوان ‌قرآن‌پژوه به هر جا كه بروند و در هر خانه و هر محله‌ای كه حضور داشته‌ باشند، آن مكان را قرآنی و نور باران می‌كنند و تاثير شگرفی در جامعه خواهند داشت.


دبير همايش بين‌المللی بانوان قرآن‌پژوه عنوان كرد: تأثير بانوان در بعضی از مواقع از آقايان بيشتر است، به تعبير ديگر مرد از دامن زن به معراج می‌رود، همچنين تأثيری كه تربيت كودك در سلامت يك منطقه دارند، بسيار با اهميت است.


حجت‌الاسلام احمدی در پايان افزود: حركت قرآنی بانوان شايد قابل وصف نباشد و بسيار گسترده است، زيرا آن‌ها با آن حجاب اسلامی فرهنگ دينی و قرآنی در جامعه حضور پيدا می‌كنند و اين‌كه نام قرآن كريم بر روی حركت اين بانوان است، اين موضوع خود تأثير عميقی را در بر دارد.

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت