اغلاط موجود در قرآن‌های چينی تعمدی است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print
حجت‌الاسلام و المسلمين حسن ملك‌محمدی، عضو كميسيون فرهنگی مجلس شورای اسلامی،  در ادامه اين مطلب افزود: در جلساتی كه با سازمان نظارت بر چاپ و نشر قرآن كريم و سازمان تبليغات اسلامی داشتيم، اعتراض خودمان را درباره ورود قرآن‌های چاپ چين كه دارای اغلاط است، اعلام كرده‌ايم.


وی اغلاط موجود در قرآن‌های چاپ چين را تعمدی خواند و ادامه داد: البته ناگفته نماند كه به نظر ما اغلاط موجود در اين قرآن‌ها تعمدی است و نه سهوی؛ لذا اعتراض كرده‌ايم و به نظر مجلس، ما نيازی به ورود قرآن آن هم از كشور چين نداريم. خوشبختانه در ايران، قرآن كريم و ديگر منابع دينی، به بهترين شكل از منظر كيفی و كمی قرآن‌ به چاپ می‌رسد و نياز جامعه قرآنی كشور را برطرف می‌كند.


وی در رابطه با اغلاط موجود و تعمد چاپخانه‌های كشور چين در اين امر، گفت: نمی‌توانيم در موضع قضاوت اظهارنظر كنيم، اما از كشوری غيراسلامی مانند چين، اين خطای عمدی امكان دارد. اگر ما با وجود آگاهی از وجود اغلاط، هرچند سهواً اتفاق افتاده باشد، قرآن‌ها را در كشور توزيع كنيم تخلف عمدی است كه پيگرد قانونی خواهد داشت.


نماينده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی نگاه برخی از مسئولان به امور فرهنگی و قرآنی را نگاهی كمی‌گرا خواند و يادآور شد: مسئولان فرهنگی هرقدر عميق و دقيق به موضوع قرآن توجه كنند، ذره‌ای از اقيانوس حق قرآن و معارف قرآن را ادا نكرده‌اند.


حجت‌الاسلام و المسلمين ملك‌محمدی در پايان يادآور شد: به نظر من بعضی از مسئولان بيشتر به كميت نگاه می‌كنند نه كيفيت. قرآن و ديگر منابع دينی دريای بی‌كران الهی‌اند كه ما بايد به اين كتاب شريف توجه بيشتر داشته باشيم و در مهجوريت‌زاديی از اين منابع ارزشمند بكوشيم.

:: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید