برگزاری 22 كارگاه در حوزه رسانه‌های ديجيتال قرآن و معارف اسلامی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در printشاهين مظفری، مسئول بخش كارگاه‌های تخصصی رسانه‌های ديجيتال نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران‌(ايكنا)، اظهار كرد: بخش رسانه‌های ديجيتال در اين دوره از نمايشگاه قرآن كريم در مجموع 25 كارگاه تخصصی در حوزه رسانه‌های ديجيتال قرآن و معارف اسلامی برگزار می‌كند.


مظفری در ادامه با بيان اينكه در برگزاری كارگاه‌های تخصصی رسانه‌های ديجيتال اهدافی از جمله؛ همگرايی و انسجام ميان موسسات و شركت‌های خصوصی و دولتی در حوزه توليد و نشر معارف قرآنی را دنبال می‌كنيم، افزود: بهره‌گيری از فنا‌وری‌های نوين در بستر رسانه‌های ديجيتال قرآنی و معارف اسلامی از ديگر اهدافی است كه در كارگاه‌های تخصصی ما دنبال می‌شود.


وی با بيان اينكه اين كارگاه‌ها نقش انتقاد سازنده و خود ارزيابی دست‌اندركاران فعاليت‌های قرآنی در عرصه رسانه‌های ديجيتال را دارد، عنوان كرد: تاكنون چندين كارگاه تخصصی با موضوعات «قرآن، رسانه‌های ديجيتال و جهاد اقتصادی»، «نرم‌افزارهای قرآنی توليد شده از سوی مراكز قرآنی و مذهبی» و … را برگزار كرده‌ايم.


شاهين مظفری، با بيان اينكه كارگاه تخصصی «معرفی نرم‌افزارهای نهج‌البلاغه» نيز امروز در نمايشگاه قرآن كريم برگزار می‌شود، افزود: در اين كارگاه سايت‌های نهج‌البلاغه نيز به طراحان و موسسات قرآنی معرفی می‌شود.


مسئول بخش كارگاه‌های تخصصی رسانه‌های ديجيتال نمايشگاه قرآن، ادامه داد: «نرم‌افزارهای تلفن همراه» و «نحوه راه‌اندازی وبلاگ با موضوعات قرآنی و مذهبی» از ديگر كارگاه‌هايی هستند كه در اين دوره از نمايشگاه قرآن كريم طی روزهای آينده برگزار می‌شوند و در اين كارگا‌ه‌ها به ارزيابی فضای وبلاگی با موضوعات قرآنی و مذهبی پرداخته می‌شود.


وی در ادامه يادآور شد: «طراحی و مديريت سايت‌های قرآنی و مذهبی» از ديگر كارگاه‌هايی است كه با برگزاری در نوزدهمين نمايشگاه قرآن كريم به بيان قابليت‌ سايت‌های مختلف در انتقال مفاهيم و آموزه‌های قرآنی می‌پردازد.


مظفری، در بخش ديگری از سخنان خود با بيان اينكه امسال برای نخستين‌بار چند كارگاه با موضوعات جديد پيش‌بينی كرده‌ايم، اظهار كرد: برخی از كارگاه‌هايی كه امسال برای نخستين بار در نمايشگاه قرآن كريم برگزار می‌شود بسيار كاربردی بوده و می‌تواند مورد استفاده موسسات و سازمان‌های مختلف قرار گيرد.


وی در ادامه با بيان اينكه، كارگاه «بازاريابی استراتژيك پيام در رسانه‌ها» از جمله كارگاه‌های جديدی است كه برای نخستين بار برگزار می‌شود، افزود: در اين كارگاه تدوين سند ورود به بازار رسانه‌های ديجيتال مورد بررسی قرار می‌گيرد.


مسئول بخش كارگاه‌های تخصصی رسانه‌های ديجيتال نمايشگاه قرآن كريم با عنوان اينكه كارگاه «آشنايی با انواع رسانه‌های نوين» از ديگر كارگاه‌های جديد ما در اين دوره از نمايشگاه است، گفت: به اين دليل كه تاكنون اطلاع‌رسانی خوبی درباره رسانه‌های نوين صورت نگرفته و بسياری از مخاطبان و افراد جامعه اطلاع چندانی از اين رسانه‌ها ندارند تلاش داريم تا در اين كارگا‌ها، رسانه‌های نوين را به مخاطبان معرفی كنيم.


مظرفی در بخش ديگری از سخنان خود با بيان اينكه بخش رسانه‌های ديجيتال نمايشگاه قرآن كريم فضايی است برای تجميع دست‌اندركاران حوزه رسانه‌های ديجيتال، عنوان كرد: اكثر سازمان‌هايی كه در حوزه رسانه‌های ديجيتال فعاليت دارند در بخش رسانه‌های ديجيتال نمايشگاه قرآن كريم گردهم آمده‌اند و هر يك غرفه مجزايی دارند كه الته اين امر سبب می‌شود تا تعاملی با ساير موسسات نيز داشته باشند.


وی در پايان با بيان اينكه از تمامی غرفه‌ها دعوت كرده‌ايم تا يك نماينده برای شركت در كارگاه‌های تخصصی ما معرفی كنند، افزود: حضور نمايندگان غرفه‌ها در كارگاه‌های تخصصی بخش رسانه‌های ديجيتال موجب می‌شود تا زمينه‌ای فراهم شود كه به امر رسانه‌های ديجيتال به شكل تخصصی‌تر پرداخته شده و از دستاوردهای اين نمايشگاه در نمايشگاه رسانه‌های ديجتيال امسال نيز استفاده شود.

 

بازدیدها: 4

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت